Ξεκινήσαμε σχεδιάζοντας ένα ξεχωριστό ηλεκτρονικό κατάστημα διαφορετικό από τα άλλα, μετατρέποντας το σε μια ψηφιακή γκαλερί που τιμά τους καλλιτεχνικούς θησαυρούς της Ελλάδας και αποτελεί φόρο τιμής στην κλασική αρχαία ελληνική τέχνη.
Το ηλεκτρονικό κατάστημα προσφέρει την ευκαιρία σε λάτρεις της τέχνης ανά τον κόσμο να εξερευνήσουν και να παραγγείλουν έργα. Αυτή την παγκόσμια εμβέλεια διεύρυνε το κοινό του Mythiko και κατέστησε την ελληνική τέχνη προσβάσιμη σε ένα διεθνές ευρύ πελατολόγιο.
Η δημιουργική διαδικασία επεκτάθηκε στον σχεδιασμό ενός μοναδικού λογότυπου για το Mythiko, αποτυπώνοντας τον χαρακτήρα της επωνυμίας και την διαχρονική αξία της ελληνικής τέχνης.
Η συνεργασία μας με το Mythiko αποτελεί ένα φόρο τιμής στην δέσμευσή τους στη διατήρηση και ανάδειξη της ελληνικής τέχνης, καθώς και στην αφοσίωσή μας στην δημιουργία μιας ψηφιακής πλατφόρμας που αντιπροσωπεύει αυτήν την πλούσια πολιτιστική κληρονομιά, ενώ αποτυπώνει παράλληλα την ταυτότητα της επωνυμίας.